09.05.2015.

Svećeničko ređenje

U subotu 9.svibnja 2015. riječki nadbiskup Ivan Devčić za svećenika zaredio je Marka Šarića.

„Od davnine Crkvu simbolizira lađa koja plovi na uzburkanom moru ovoga svijeta. I ti si dragi ređeniče već po krštenju ukrcan u Petrovu lađu, a danas ti se na njoj povjerava posebna zadaća… Svetim redom dobivaš posebnu službu koja se zove - ribar ljudi“, rekao je nadbiskup u propovijedi.

Mladomisnik Marko na kraju je mise pozvao okupljene da mole za njega da ustraje u svom svećeničkom pozivu, da mu ne ponestane apostolskog žara i ljubavi za svakog čovjeka te da ostane vjeran obećanjima koje dao na ovoj misi ređenja.

Župa sv. Mihovila upućuje iskrene čestitke mladomisniku Marku, njegovoj obitelji te župi sv.Andrije iz Bakra!